Ex Thesauro Universitatis – skarby KUL w Lesznie

Posted by on 23 paź, 2013 in Aktualności | 0 comments

Ex Thesauro Universitatis – skarby KUL w Lesznie

 

„Ex Thesauro Universitatis” to wystawa, która ma na celu zaprezentowanie najcenniejszych dzieł sztuki należących do Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Po prezentacji dzieł w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce czas na Leszno, gdzie uniwersyteckie skarby będzie można oglądać od 29 października w Galerii Sztuki.

Na wernisaż wystawy, który rozpocznie się o godz. 17.00, zapraszamy w imieniu rektora KUL ks. prof. Antoniego Dębińskiego oraz dyrektora Muzeum Okręgowego w Lesznie Witolda Omieczyńskiego wszystkich Przyjaciół Uniwersytetu.

Na wystawie eksponowane są najcenniejsze dzieła sztuki z Pracowni Zbiorów Muzealnych KUL: obrazy i rysunki artystów polskich, od Jana Matejki do Jerzego Nowosielskiego oraz mistrzów włoskich i niderlandzkich od XVI do XVIII w. Zwiedzający zobaczą także rzeźby, wyroby porcelanowe z czołowych manufaktur europejskich oraz piękne srebra, platery i brązy.

Honorowy patronat nad wystawą, którą w Lesznie oglądać będzie można do końca lutego przyszłego roku, objął metropolita poznański abp Stanisław Gądecki.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *