Globalizacja oczami uczniów

Posted by on 10 mar, 2014 in Aktualności | 0 comments

Globalizacja oczami uczniów

Dlaczego Piotrek nosi buty marki Adidas? Dlaczego Asia lubi jeansy marki Levi’s (nota bene wykonane w Chinach)? Skąd pochodzi NOKIA Ani?

Na te i wiele innych pytań starali się odpowiedzieć uczniowie XXI Liceum Ogólnokształcącego im. św. Stanisława Kostki w Lublinie w czasie warsztatów „Czy sprawy świata to też moje sprawy? Rzecz o globalizacji” prowadzonych 6 marca przez członków Koła Studentów Socjologii KUL zaproszonych do współpracy przez Towarzystwo Przyjaciół KUL.

Ogromne zaangażowanie ze strony licealistów pozwoliło na poruszenie wielu problemów związanych z globalizacją, zarówno w wymiarze politycznym, gospodarczym, jak i kulturowym. Uczniów zainteresowały m. in. kwestie degradacji środowiska naturalnego i zmian klimatu, polityka krajów centrum w stosunku do krajów półperyferii i peryferii oraz o rosnący udział międzynarodowych korporacji w gospodarce światowej.

Studenci pod opieką ks. Tomasza Adamczyka, dyrektora TP KUL mogli poprowadzić warsztaty dzięki uprzejmości ks. Pawła Tomaszewskiego, prefekta „Biskupiaka”.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *