Inauguracja nowego roku akademickiego KUL

Posted by on 10 paź, 2014 in Aktualności | 0 comments

Inauguracja nowego roku akademickiego KUL

W niedzielę 19 października odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/15 na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. To już 96. rok akademicki w lubelskiej uczelni.

Mszy św. w kościele akademickim KUL przewodniczyć będzie i homilię wygłosi biskup diecezji Zrenjanin w Serbii, bp László Német SVD. Msza rozpocznie się o godz. 9.00.

Następnie uroczystości przeniosą się do Auli im. Stefana Kard. Wyszyńskiego. Honorowym gościem tegorocznego rozpoczęcia roku będzie prof. Witold Kieżun, uczestnik Powstania Warszawskiego i ekonomista, który otrzyma tytuł „Deo et Patriae deditus” oraz wygłosi wykład inauguracyjny o chrześcijańskim rodowodzie etosu „Solidarności”.

W trakcie inauguracji otwarta zostanie wystawa „Odzyskany blask. Odnowione dzieła sztuki z kolekcji KUL”.

Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II jest najstarszą uczelnią Lublina i jednym z najstarszych uniwersytetów w Polsce.

Powstał w 1918 r. z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego, który został pierwszym rektorem. Od początków istnienia zadaniem Uczelni jest służba Bogu i Ojczyźnie – Deo et Patriae.

W ciągu swojej prawie 100-letniej historii KUL stał się jednym z najważniejszych ośrodków myśli katolickiej, który wpływał na kształt nauki i kultury polskiej, zyskując szerokie uznanie w kraju i zagranicą.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *