Maria Nawrocka – wspomnienie

2 Wrz, 2019

Maria Nawrocka – wspomnienie

30 sierpnia 2019 r. zmarła Maria Nawrocka, długoletni członek Zarządu Oddziału TP KUL w Olsztynie. Publikujemy wspomnienie o niej autorstwa prezesa oddziału, Tadeusza Glinki.

Śp. Maria Nawrocka urodziła się 7 grudnia 1927 r. na terenie Wielkopolski. Do Towarzystwa Przyjaciół KUL wstąpiła w 1958 r. jako członek oddziału w Ostródzie, po reorganizacji – oddziału w Olsztynie.

Pełniła szereg funkcji w stowarzyszeniu. Przez dwie kadencje (1990-1996) była prezesem zarządu oddziału w Olsztynie, w latach 1998-2001 jako wiceprezes pełniła obowiązki prezesa z powodu jego nieobecności. W latach 2009-2013 kolejny raz była wiceprezesem zarządu i równocześnie prowadziła biuro oddziału. W latach 2013-2017 członek zarządu oddziału. W 2017 r. ponownie powierzono jej funkcję wiceprezesa, ponadto nadal prowadziła biuro, aż do połowy kwietnia bieżącego roku, kiedy z powodu pogorszenia się stanu zdrowia zamieszkała w Ostródzie u siostry i szwagra.

Za długoletnie wsparcie KUL 13 października 2018 r. została na wniosek Zarządu Głównego TP KUL odznaczona Medalem 100-lecia KUL podczas uroczystego spotkania w Olsztynie. Stolica Apostolska przyznała jej medal Benemerenti.

Pani Maria Nawrocka w relacjach z innymi była bardzo życzliwym człowiekiem, w każdym szukała tego, co dobre, nigdy nikogo nie posądzała o złą wolę. My w TP KUL zawsze mogliśmy liczyć na radę i pomoc pani Marii we wszystkich sprawach. Wyrażamy ogromną wdzięczność Panu Bogu za to, że mogliśmy właśnie w TP KUL spotkać i współpracować przez wiele lat z panią Marią. Była rzeczywiście człowiekiem “dobrze czyniącym”, co wyraża medal Benemerenti (dosł. “dobrze zasłużonym”).

Pani Maria Nawrocka zmarła 30 sierpnia 2019 roku w Ostródzie. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona 3 września o godz. 12:00 w kościele pw. św. Marcina w Ostródzie, potem zmarła zostanie pochowana na miejscowym cmentarzu.

Odeszła do Pana osoba dobra i prawdziwa przyjaciółka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, naszego Towarzystwa i nasza. Niech miłosierny Bóg jej dobre czyny wynagrodzi radością życia wiecznego w Królestwie Niebieskim. Niech odpoczywa w Panu.

Tadeusz Glinka, prezes Zarządu oddziału TP KUL w Olsztynie

3 września 2019 r. o godz. 12:30 w intencji śp. Marii Nawrockiej zostanie także odprawiona Msza św. w Kościele Akademickim KUL.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *