Msza św. w intencji śp. Marianny Waszkiewicz

28 maja, 2018

Msza św. w intencji śp. Marianny Waszkiewicz

 

W Kościele Akademickim KUL 1 czerwca o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. w 30. dzień po śmierci śp. Marianny Waszkiewicz, matki byłego proboszcza parafii w Windsor w Kanadzie i wielkiego dobrodzieja KUL, śp. ks. prałata Romana Waszkiewicza (zm. 2009).
Mszę św. odprawi ks. dr hab. Rafał Charzyński, dyrektor Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół KUL.
Śp. Marianna Waszkiewicz zmarła 2 maja w wieku 91 lat w rodzinnych Złotnikach Kujawskich.

Marianna Waszkiewicz z domu Kuczyńska urodziła się 22 sierpnia 1926 roku w Niszczewicach. Dzieciństwo i lata wojny spędziła z rodzicami i dwoma braćmi na Kujawach w miejscowości Jaksice. W1949 roku wyszła za mąż za Feliksa Waszkiewicza i zamieszkali w Złotnikach Kujawskich, gdzie prowadzili gospodarstwo rolne. Zajmowała się domem, pracą w gospodarstwie i wychowaniem pięciorga dzieci. Czwarty z kolei Roman został kapłanem.
Bardzo przeżywała Jego powołanie, naukę w Seminarium Duchownym i pracę poza granicami kraju, najpierw we Francji, a później w Kanadzie.
Przedwczesna śmierć ukochanego Syna była dla Mamy wielkim ciosem, z którym nie mogła się pogodzić do ostatnich chwil życia.
Była osobą bardzo wierzącą, wspaniałym człowiekiem, Mamą, Babcią i Prababcią o ogromnym wrażliwym i dobrym sercu, kochającą Boga i ludzi.
Zawsze ofiarna, życzliwa, pogodna, nie zrażająca się trudnościami. Do końca swoich dni była dla nas wzorem i przykładem do naśladowania.
Zmarła 2 maja 2018 roku po długiej chorobie. Spoczęła na Złotnickim cmentarzu obok męża Feliksa i syna Księdza Romana.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Córka Teresa Nowak

Marianna Waszkiewicz (1)

 

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *