„Nasz Profesor Papieżem” – prapremierowa projekcja filmu

Posted by on 27 mar, 2014 in Aktualności, Zaproszenia | 0 comments

„Nasz Profesor Papieżem” – prapremierowa projekcja filmu

Rektor KUL, Prezes Zarządu Telewizji Polskiej S.A. oraz Instytut Jana Pawła II KUL zapraszają 27 marca na prapremierową projekcję filmu w reżyserii Grzegorza Linkowskiego pt. „Nasz Profesor Papieżem” – Aula im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego, godz. 18.00.

Program:

Słowo ks. prof. Antoniego Dębińskiego, Rektora KUL

Słowo dr. Juliusza Brauna, Prezesa Telewizji Polskiej S.A.

Słowo Grzegorza Linkowskiego, reżysera filmu

Prowadzenie – red. Małgorzata Orłowska

Projekcja filmu

W 1954 roku ks. Karol Wojtyła rozpoczął 24-letnią pracę na Wydziale Filozoficznym Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, w Katedrze Etyki. Kierował nią aż do wyboru na papieża. Kiedy został następcą św. Piotra, studenci wywiesili spontanicznie na budynku uczelni transparent z napisem: „Nasz profesor papieżem”.

Film jest pierwszym dokumentem, pokazującym znaczenie naukowego dorobku Karola Wojtyły, który stał się intelektualnym fundamentem jego papiestwa. Tutaj rozwijał swoją myśl, którą zawarł w książkach „Miłość i odpowiedzialność” oraz „Osoba i czyn”. Jest filmową podróżą w czasie, wypełnioną pamięcią przyjaciół, współpracowników i studentów oraz unikalnymi fotografiami i filmami. Przewodnikiem w tej niezwykłej podróży jest ks. prof. Alfred Wierzbicki, kierownik katedry, którą w latach 1956-1978 kierował Karol Wojtyła – ksiądz, biskup i papież. W filmie biorą udział m.in.: o. prof. Andrzej Kłoczowski OP, dr Stanisław Majdański, s. prof. Zofia J. Zdybicka USJK, Halina Bortnowska, prof. Maria Braun-Gałkowska i prof. Jerzy Gałkowski oraz prof. Stanisław Grygiel i ks. prof. Andrzej Szostek MIC.

(Źródło: Biuro Rzecznika Prasowego KUL)

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *