Wizyty w oddziałach

25 Lis, 2015

 

Listopad 2015

W dniach 12-16 listopada 2015 r. ks. Marcin Nabożny przebywał z wizytą w Holandii, gdzie została przeprowadzona zbiórka na rzecz KUL w pięciu parafiach Polskiej Misji Katolickiej: Nieuw-Vennep, Hem, Amsterdam, Aalsmeer, Beverwijk, ‘t Zand.

W dniach 19-23 listopada 2015 r. ks. Marcin Nabożny przebywał w Londynie, gdzie wygłosił kazania w parafii pw. Chrystusa Króla w Londynie. Towarzystwo Przyjaciół KUL wraz z Ośrodkiem Badań nad Polonią i Duszpasterstwem Polonijnym KUL, Katolickim Radiem Londyn i Parafią Chrystusa Króla przygotowało w parafii wieczór patriotyczny, podczas którego odbyła się Msza św. w intencji Polonii na Wyspach Brytyjskich, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wykład prof. Jacka Gołębiowskiego pt. „Droga do niepodległości Polski 1795-1918, jedną z najpiękniejszych kart w dziejach Europy”. Dodatkowo podczas wyjazdu odbyly się spotkania z Zrzeszeniem Nauczycielstwa Polskiego na Obczyźnie oraz zajęcia z młodzieżą w Polskiej Sobotniej Szkole.

 

Grudzień 2015

W dniach 27 listopada do 24 grudnia 2015 r. ks. dr Marcin Nabożny przebywał z wizytą z Kanadzie. Wygłosił tam rekolekcje o Bożym Miłosierdziu w pięciu parafiach w archidiecezji Toronto (św. Marka, Chrystusa Króla, św. Teresy) i diecezji London (Matki Bożej Częstochowskiej Królowej Polski w London, Trójcy Świętej w Windsor). Podczas pobytu w parafiach odbyły się spotkania z oddziałami TP KUL w Kanadzie.

 

1

Rekolekcje w parafii św. Teresy w Toronto

 

2

Spotkanie z oddziałem TP KUL w London

 

3

Wizyta u pana Ryszarda Kuśmierczyka, prezesa oddziału TP KUL w Windsor

 

4

Spotkanie z Siostrami Urszulankami Serca Jezusa Konającego w Windsor