Opus Magnum w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

31 Mar, 2015

Opus Magnum w rocznicę kanonizacji Jana Pawła II

W rocznicę kanonizacji Jana Pawła II – 27 kwietnia 2015 r. – serdecznie zapraszamy na dziesiąty już koncert z cyklu OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką.

Będzie to Nadzwyczajny Recital Fortepianowy Eugena Indjiča, laureata międzynarodowych konkursów pianistycznych, w tym IV nagrody VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

W programie koncertu, który odbędzie się w Auli im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego KUL o godz. 19.00, znajdą się utwory Roberta Schuman, Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina:
R. Schumann – Fantasiestűcke op. 12
L. van Beethoven – Sonata f-moll op. 57 (“Appassionata”)
F. Chopin – 3 Mazurki
F. Chopin – Sonata h-moll op. 58

Słowo o muzyce wygłosi Teresa Księska-Falger.

OPUS MAGNUM – KULowskie wieczory z muzyką, organizowane przez Towarzystwo Muzyczne im. H. Wieniawskiego w Lublinie oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II, to cykl koncertów solowych i kameralnych wpisujących się w ważne wydarzenia uniwersyteckie. Podczas koncertów wykonywane są dzieła wybitnych kompozytorów polskich: Chopina, Szymanowskiego, Lutosławskiego, a także wybitnego kompozytora lubelskiego – profesora KUL – Andrzeja Nikodemowicza. Prezentowana jest także szeroka panorama artystycznych dokonań wielkich twórców europejskich i światowych. Tę wyjątkową muzykę prezentują uznani i niezwykle utalentowani artyści – w powakacyjnej odsłonie OPUS MAGNUM, z kolejnymi koncertami zaproszeni zostali: Lukas Geniušas, Krzysztof Jabłoński, Olga Pasiecznik, Polish Cello Quartet, Eugen Indjič oraz Kerstin Feltz.

(za www.kul.pl)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *