Spotkanie Oddziału TP KUL w Bydgoszczy

11 Lut, 2016

Spotkanie Oddziału TP KUL w Bydgoszczy

 

Członkowie bydgoskiego oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL zebrali się 31 stycznia na walnym zebraniu, połączonym z tradycyjnym opłatkiem. Spotkanie rozpoczęła Msza św. o godz. 16.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy w intencji żyjących i zmarłych członków TP KUL oraz w intencji rozwoju Oddziału TP KUL w Bydgoszczy. Mszę św. sprawował i homilię wygłosił ks. dr Marcin Nabożny, zastępca dyrektora Biura Zarządu Głównego TP KUL w Lublinie. Eucharystię koncelebrował ks. dr Michał Adamczyk, opiekun bydgoskiego oddziału TP KUL.

Następnie w Domu Katechetycznym im. św. Józefa przy pl. Piastowskim 5 miały miejsce obrady, według formalnych wymogów związanych z walnym zebraniem, podczas którego wyłoniono władze na kolejną trzyletnią kadencję. Zebranie zakończył obrzęd błogosławieństwa opłatków, życzenia i wspólne kolędowanie.

Oddział TP KUL w Bydgoszczy istnieje od 1956 r. W 2016 r. przypada jubileusz 60-lecia funkcjonowania tego oddziału. W kilkudziesięciu bydgoskich parafiach działają asystenci proboszczów ds. Towarzystwa, którzy zbierają ofiary, informują o działaniach zarządu, przekazują wiadomości o życiu uniwersytetu, rozprowadzają materiały informacyjne. Bydgoski oddział organizuje także do członków i sympatyków wspólne pielgrzymki i wyjazdy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *