Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół KUL w Poznaniu

29 Sty, 2014

Spotkanie opłatkowe Towarzystwa Przyjaciół KUL w Poznaniu

Mrozy i niepewna sytuacja na drogach nie powstrzymały specjalnych wysłanników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego przed wyruszeniem na spotkanie opłatkowe do Poznania. Tamtejszy oddział Towarzystwa Przyjaciół KUL zwołał swoich członków i sympatyków na sobotę 25 stycznia. Choć wyjście z domu na lodowate powietrze wymagało pewnej odwagi, na spotkanie stawiło się około 30 osób.

O. prorektor prof. Andrzej Derdziuk i ks. dr Tomasz Adamczyk, dyrektor Biura Zarządu Głównego TP KUL, uczestniczyli we Mszy św. na poznańskiej Ławicy, a potem w spotkaniu świątecznym. Podczas Eucharystii, którą koncelebrowali także dwaj kapłani poznańscy związani z Towarzystwem: ks. dr Michał Maciołka i ks. Tomasz Bochyński, prorektor wygłosił kazanie.

IMG_0005

Sprawy Uniwersytetu były już tematem rozmowy w trakcie spotkania. O. prorektor cierpliwie wyjaśniał m.in., jaka jest sytuacja lubelskiej uczelni, jeśli chodzi o finansowanie; dlaczego w programie nauki pojawiają się treści, wzbudzające nieraz kontrowersje i dlaczego podejmowanie takich treści należy do zadań Uniwersytetu szczycącego się mianem katolickiego. Dziękował także zebranym za konsekwentne wsparcie i pamięć o uczelni.

oplatekPoznan2

zyczenia

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *