Spotkanie wokół książki „Transcendencja i naturalizm”

Posted by on 11 mar, 2014 in Aktualności | 0 comments

Spotkanie wokół książki „Transcendencja i naturalizm”

 

Nowej książce śp. abp. Józefa Życińskiego, powstałej z pozostawionych przez niego notatek do wykładów, poświęcone będzie spotkanie 18 marca na Zamku Lubelskim. Weźmie w nim udział ks. dr Tomasz Adamczyk, ostatni sekretarz metropolity i dyrektor Towarzystwa Przyjaciół KUL.

W spotkaniu w ramach projektu „Widzisz wyraźniej – rozumiesz więcej” wezmą udział prelegenci, którzy opowiedzą o odnalezionej w komputerze arcybiskupa książce oraz o tym, jakim był człowiekiem: ks. dr Tomasz Adamczyk (ostatni sekretarz arcybiskupa), prof. Piotr Gutowski (KUL), prof. Anna Pajdzińska (UMCS), Grzegorz Linkowski (reżyser). Początek spotkania o godz. 18.00.

Książka „Transcendencja i naturalizm” ukaże się 18 marca nakładem Copernicus Center Press. „Życiński cieszy się pięknem świata, jego pełną racjonalności poezją, estetyką równań matematycznych. Są to dla niego ślady Transcendencji. Ale nie ślady podobne do odcisku pieczęci na dokumencie, lecz ślady tkwiące dyskretnie, bo immanentnie, w całym Wszechświecie” – napisał we wstępie ks. prof. Michał Heller.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *