Stypendia TP KUL rozdane

20 Lis, 2019

Stypendia TP KUL rozdane

Towarzystwo Przyjaciół KUL od 2015 roku jest fundatorem stypendiów dla studentów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W roku akademickim 2019/2020 do tego grona dołączyło 15 osób, studiujących na różnych kierunkach na 5 wydziałach KUL. 7 osób to beneficjenci programu Startuj z TP KUL, przeznaczonego dla tych, którzy swoje pierwsze studia rozpoczynają na naszej Uczelni. By wesprzeć studentów szczególnie zaangażowanych na rzecz Uniwersytetu powstał program Działaj z TP KUL. Stypendium to honoruje osoby wspierające Uczelnię na wielu płaszczyznach: organizacji wydarzeń naukowych, konkursów, warsztatów, promocji studiów, działań artystycznych i sportowych. W ramach tego stypendium przyznawane są również wyróżnienia dla członków Chóru Akademickiego KUL.

Tegoroczni stypendyści Działaj z TP KUL to młodzi ludzie mogący poszczycić się wieloma aktywnościami na licznych polach – począwszy od sukcesów sportowych, aż po zaangażowanie na rzecz swoich niepełnosprawnych kolegów. Nie obca im jest także działalność dziennikarska czy włączanie się w życie Duszpasterstwa Akademickiego KUL. Reprezentują Uniwersytet na licznych konferencjach i targach – są prawdziwą dumą swoich wydziałów.

Ci, którzy zostali włączeni w program Startuj z TP KUL mają przed sobą rok akademicki wypełniony poznawaniem Uniwersytetu i Lublina, ale także odkrywaniem nowych możliwości jakie daje ten kolejny etap w życiu – studia. Chcemy im w tym pomóc, dlatego przygotowaliśmy program szkoleń i warsztatów, dzięki którym będą umacniać swoje relacje i zdobywać nowe kompetencje.

Uroczyste wręczenie decyzji stypendialnych było dla Laureatów szansą na spotkanie z Prezesem Zarządu Głównego TP KUL ks. prof. dr. hab. Antonim Dębińskim, Rektorem KUL, przedstawicielami Zarządu TP KUL oraz władz wydziałów na których kształcą się Stypendyści.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałem zrealizowanym przez TV KUL: https://www.youtube.com/watch?v=wn3_gRXtbCk

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

(Fot.: Marta Danielewicz/TP KUL)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *