Świąteczne życzenia w KUL

Posted by on 18 gru, 2014 in Aktualności | 0 comments

Świąteczne życzenia w KUL

 

Uroczysty a zarazem rodzinny charakter miało spotkanie przedświąteczne, jakie odbyło się 17 grudnia w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Tradycyjnie zaproszenie na „opłatek” skierowane jest do społeczności akademickiej – profesorów, studentów, zatem nie mogło na nim zabraknąć także przyjaciół Uczelni, członków TP KUL, zaproszonych do udziału w tym wydarzeniu.

 

panie z TP KUL

 

Aulę im. kard. Stefana Wyszyńskiego zapełnili młodzi i starsi, dopiero rozpoczynający swoją przygodę z Uniwersytetem, jak i związani z nim od wielu lat. Jako że KUL podkreśla swoje otwarcie na studentów z innych krajów, także to spotkanie miało charakter międzynarodowy, co wyraziło się m.in. w odczytaniu fragmentu Ewangelii w języku ukraińskim (a także łacińskim i polskim). Obok choinkowych lampek zabłysło tego dnia także inne, niezwykłe światło – światło pokoju z Betlejem, wniesione uroczyście przez harcerzy.

Spotkanie było dobrą okazją, żeby nagrodzić wyróżniających się studentów, ale podstawowym celem były oczywiście świąteczne życzenia, składane z opłatkiem w dłoni. Zanim wszyscy powstali z siedzeń i ruszyli z dobrym słowem do sąsiadów, studencki Teatr ITP przedstawił etiudę wigilijną, roztaczając przed oczami widzów wizję podróży Trzech Króli do nowonarodzonego Dzieciątka. Chór KUL zaśpiewał kolędy, a potem niespodziankę zebranym sprawili studenci sinologii, którzy zaprezentowali piosenki świąteczne w języku chińskim.

 

etiuda

 

chór

 

Życzenia obecnym złożyli Rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński oraz Wielki Kanclerz abp Stanisław Budzik, a później był czas na osobiste błogosławieństwa i wzruszenia.

 

rektor

abp Budzik

 

zyczenia 2

 

Podczas spotkania opłatkowego można było także wesprzeć datkiem lubelskie hospicjum im. Małego Księcia.

fot.: Tomasz Koryszko, www.kul.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *