Tacy Przyjaciele to skarb

22 Cze, 2016

Tacy Przyjaciele to skarb

Wspomnienia, podziękowania, rozmowy – to wszystko wypełniło bydgoskie Wyższe Seminarium Duchowne za sprawą członków Towarzystwa Przyjaciół KUL. Świętowanie 60 rocznicy powstania Oddziału TP KUL w Bydgoszczy było okazją do spotkania tych, którzy niezwykłą troską otaczają Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Tego zaangażowania nie można nie docenić – nasze wyrazy wdzięczności przekazał wszystkim zgromadzonym o. dr hab. Marcin Tkaczyk OFMConv., prof. KUL – Prorektor ds. Nauki i Rozwoju.

1

(o. dr hab. Marcin Tkaczyk OFMConv i pan Antoni Poślednik, wieloletni prezes Oddziału TP KUL w Bydgoszczy)

Po spotkaniu w seminaryjnej auli przyszedł czas na modlitewne dziękczynienie – spotkaliśmy się na mszy świętej pod przewodnictwem bp Jana Tyrawy.

2

Ojciec Tkaczyk, podczas kazania kolejny raz wyraził naszą wdzięczność – Panu Bogu i ludziom – za dar tej wyjątkowej przyjaźni

Każdy z zasłużonych członków TP KUL otrzymał podziękowanie – za zaangażowanie i ofiarną modlitwę.

34

Uroczystość zakończyło spotkanie przy kawie, gdzie nie brakowało wspomnień, rozmów i obietnic dalszego wsparcia.

5

6

(Opiekunem duchowym bydgoskiego Oddziału TP KUL jest ks. dr Michał Adamczyk )

Każda z wypowiedzianych historii była wyjątkowa, odczuwaliśmy też wielką wdzięczność za naszą obecność. Jeden z bydgoskich Przyjaciół podzielił się z nami słowami, że zawsze chciał mieć pamiątkę związaną z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim – i podczas tego spotkania tak się stało – otrzymał wyróżnienie i upominek. Całe to wydarzenie podsumował słowami, że był to najpiękniejszy dzień w jego życiu.

7

Wszystkim Przyjaciołom z Oddziału Towarzystwa Przyjaciół KUL w Bydgoszczy bardzo dziękujemy za zaproszenie na uroczystości – dla nas było to niezwykłe spotkanie, które potwierdziło sens naszej pracy na rzecz Uniwersytetu.

(Za zdjęcia dziękujemy kl. Pawłowi Bandochowi z Wyższego Seminarium Duchownego w Bydgoszczy)

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *