To jest bardzo pożyteczna Rzecz

8 Sty, 2015

To jest bardzo pożyteczna Rzecz

Historia Towarzystwa Przyjaciół Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego to historia członków i sympatyków Towarzystwa. Słuchamy, zapisujemy, zapamiętujemy – i chcemy się tym dzielić. Na początek kilka słów od pani Henryki Kotyły.

„Członkiem Towarzystwa Przyjaciół KUL zostałam w 1979 roku, jeszcze w parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie, zachęcał nas do tego ks. Adam Szafrański. Łączniczką w parafii pw. św. Antoniego w Lublinie jestem od 2001 r. Od początku działaliśmy bardzo aktywnie, nasza parafia budowała się – mieliśmy barak, który traktowaliśmy jak nasze Betlejem, to była skromna szopa, ale my cieszyliśmy się, że będzie to nasza parafia. Już wtedy zapraszaliśmy na spotkania pracowników Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, byliśmy też zapraszani na Uczelnię na różne uroczystości, zwiedzaliśmy KUL, poznawaliśmy historię.

Dlaczego to było takie ważne? Jeśli człowiek jest wierzący, to dla Kościoła robi co może. Czym byłoby życie jakbyśmy nie mieli wiary, Boga w sercu?

Dlaczego się tym zajmuję? Bo to lubię, lubię pomagać. Ja się bardzo cieszę, że w Lublinie mamy ten Uniwersytet, a my po to jesteśmy, żeby podtrzymywać Kościół, to jest naszym obowiązkiem: płacić, składać, szanować, nie tylko się modlić. Czego życzyć całej społeczności Uniwersytetu? Wszystkiego najlepszego! Ja się cieszę, że oni są, to jest Uczelnia słynna na całym świecie, niech ona będzie, niech ona się rozwija. To jest pożyteczna Rzecz, to jest bardzo pożyteczna Rzecz.”

Zapis dźwiękowy wypowiedzi pani Henryki znają Państwo w zakładce Multimedia> Audio

Będziemy wdzięczni za każdą wypowiedź, każde wspomnienie, każdą sylwetkę członka naszego Towarzystwa. Listy można kierować pod adres TP KUL, ul. Chopina 29, 20-023 Lublin, bądź za pośrednictwem poczty internetowej: tpkul@kul.pl.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *