Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza!

Posted by on 18 mar, 2014 in Aktualności | 0 comments

Uniwersytet Otwarty KUL zaprasza!

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą Uniwersytetu Otwartego, z którym Towarzystwo Przyjaciół KUL współpracuje.

Uniwersytet Otwarty to propozycja dla tych, którzy ciągle gotowi są poszerzać swoją wiedzę i uczyć się czegoś nowego, niezależnie od wieku. Jednostka działająca w ramach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego zaprasza na zajęcia dzieci, nastolatków, dorosłych i całe rodziny. Tematyka proponowanych wykładów, warsztatów i kursów jest bardzo szeroka – dotyka zagadnień z różnych obszarów kultury, nauki, sportu, działań artystycznych.

Już w sobotę 5 kwietnia Uniwersytet zaprasza na zajęcia „Ikony cyklu Wielkiego Postu”, które poprowadzi prof. dr hab. Karol Klauza.

Wielki Post to przygotowanie duchowe i liturgiczne do przeżycia śmierci Jezusa Chrystusa, której owocem stały się dzieje odkupienia, usprawiedliwienia i uświęcenia wpisane w zbawczą wolę Boga. Praktyki pobożne tego okresu (Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, rekolekcje, umartwienia) wprowadzają pośrednio w zrozumienie i przeżycie prawdy o ostatecznym zwycięstwie nad grzechem i śmiercią wyznawanej słowami „zmartwychwstał trzeciego dnia… wstąpił do nieba, siedzi po prawicy Ojca i powtórnie przyjdzie w chwale sądzić żywych i umarłych”.

Warto dodać, że dzięki wsparciu TP KUL zajęcia dla osób dorosłych, które Uniwersytet Otwarty realizuje w ramach „rodzinnych” sobót, będą bezpłatne, zaś członkowie TP KUL mogą skorzystać z 20-procentowej zniżki na całą ofertę.

Pełna oferta zajęć, wykladów i warsztatów: www.open.kul.pl

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *