Uniwersytet w szkole

11 Sie, 2015

Uniwersytet w szkole

 

Towarzystwo Przyjaciół KUL od roku akademickiego 2014/2015 wspiera współpracę Uniwersytetu ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Zaprosiliśmy pracowników naukowych i studentów naszej Uczelni do opracowania zajęć, warsztatów, specjalistycznych szkoleń, konferencji i tematycznych spotkań, w których uczestniczą uczniowie liceów i techników. TP KUL rozsyła do szkół ofertę przygotowaną przez Uniwersytet oraz zajmuje się kwestiami logistycznymi dotyczącymi organizacji takich spotkań w szkołach.

W ramach współpracy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II z liceami i technikami z całej Polski, organizowane są również wykłady gościnne na naszym Uniwersytecie. Nauczyciele i uczniowie ze szkół, które odpowiedziały na nasze zaproszenie do współpracy mogą w nich uczestniczyć jako słuchacze lub prelegenci.

TP KUL na bieżąco aktualizuje listę szkół, które współpracują z Uniwersytetem. Raz w miesiącu, w formie newslettera, są do nich wysłane propozycje działań, w które mogą się zaangażować. Towarzystwo Przyjaciół KUL zapewnia pomoc od strony logistycznej.

W roku akademickim 2014/2015 w XXI Liceum Ogólnokształcącym im. św. Stanisława Kostki w Lublinie oraz w V Liceum Ogólnokształcącym w Rzeszowie zostały przeprowadzone pilotażowe zajęcia warsztatowe na temat globalizacji i reformy edukacji. Cieszyły się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów, jak i nauczycieli. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

rzeszow4

rzeszow2

rzeszow1

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *