Wizyta Dyrektora Biura Zarządu TP KUL w Kanadzie

Posted by on 10 mar, 2015 in Aktualności | 0 comments

Wizyta Dyrektora Biura Zarządu TP KUL w Kanadzie

 

Spotkania z duszpasterzami Polonii oraz polskim konsulem, rozmowy o rozwoju współpracy pomiędzy KUL a środowiskami kanadyjskimi wypełniły czas krótkiej ale bardzo intensywnej wizyty dyrektora Biura Zarządu Głównego Towarzystwa Przyjaciół KUL ks. dr. Tomasza Adamczyka w Toronto.

Ks. Dyrektor wybrał się do Kanady jako delegat Rektora KUL, ks. prof. Antoniego Dębińskiego, aby pracować nad wzmocnieniem więzi pomiędzy Polonią a społecznością Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, szukać nowych inicjatyw, które pomogą rozwijać poczucie łączności z Polską i tymi wartościami, które reprezentuje KUL.

W Toronto wielką pomocą służyli gościowi z Polski ks. Adam Gabriel, proboszcz parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Etobicoke oraz ks. Mateusz Sobierajski, wikary w tej parafii. Ks. Dyrektor rozmawiał o wspólnych projektach także z ks. Januszem Błażejakiem, proboszczem parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Mississauga, jednej z największych parafii w metropolii Toronto.

Istotne znaczenie miało spotkanie z Konsulem Generalnym RP w Kanadzie Grzegorzem Morawskim na temat współpracy z Towarzystwem Przyjaciół KUL oraz Uniwersytetem, inicjatyw podejmowanych przez Uczelnię w Kanadzie, współpracy z ośrodkami uniwersyteckimi, nie tylko polonijnymi.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *