Towarzystwo Przyjaciół KUL ARTcamp – KULturalne lato w Polsce

ARTcamp – KULturalne lato w Polsce

Kulturalne Lato z KUL
Jeden z najpopularniejszych polskich artystów – muzyk, multiinstrumentalista, wokalista, kompozytor, producent muzyczny, autor i uczestnik projektów muzycznych, kulturowych, społecznych, uczestnik i twórca zespołów muzycznych, autor tekstów piosenek, lutnik, autor audycji radiowych, autor i wykonawca muzyki filmowej, teatralnej i do programów telewizyjnych – Joszko Broda z zespołem, Towarzystwo Przyjaciół KUL oraz jeden z najstarszych i najbardziej zasłużonych dla dziedzictwa i historii Polski ośrodków akademickich – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II ze swoją Akademią Nowoczesnych Mediów i Komunikacji w jednym z najatrakcyjniejszych historycznie, geograficznie i turystycznie miejsc w Polsce – Kazimierzu Dolnym na Lubelszczyźnie wspólnie chcą zrealizować wyjątkowy projekt przenoszący dzieci i młodzież polonijną w strefę odkrywania swojej narodowej tożsamości – „ARTcamp – KULturalne lato w Polsce”.

W ciągu 14 sierpniowych dni (6 – 19 sierpnia) specjalnie zrekrutowana grupa młodzieży polonijnej przeżyje wyjątkową przygodę w Polsce, którą zapamięta na długo. Ten wyjątkowy projekt zakłada harmonię pomiędzy szukaniem swojej narodowej tożsamości a wypoczynkiem i zabawą, którą gwarantuje atrakcyjny program i doświadczona kadra. Wsparcie medialne licznych partnerów projektu, topowi i atrakcyjni dla młodych goście i eksperci z zakresu sztuki, filmu, dziennikarstwa i muzyki gwarantują jakość na najwyższym poziomie. Oryginalne i niekonwencjonalne warsztaty i szkolenia, a także możliwość spędzenia wspólnego czasu z polskimi rówieśnikami będzie dla młodzieży polonijnej doświadczeniem, o którym będą długo rozmawiać po powrocie do swoich środowisk i miło wspominać pobyt w Ojczyźnie.

Głównym miejscem realizacji projektu – warsztatów dla młodzieży polonijnej, będzie Rajchertówka – Dom Pracy Twórczej KUL, która położona jest w pięknej okolicy wału wiślanego w Kazimierzu Dolnym, nieopodal starych spichlerzy i Hotelu Król Kazimierz. Od kazimierskiego Rynku z renesansowymi kamieniczkami dzieli ją 15-minutowy spacer malowniczą drogą wzdłuż Wisły.

Grupę docelową stanowi 27-osobowa grupa młodzieży polonijnej w wieku 10-18 lat.

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.