Towarzystwo Przyjaciół KUL Pielgrzymka do Warszawy
Absolwenci

Pielgrzymka do Warszawy

04 kwietnia 2022

Nasi Przyjaciele i Absolwenci rozsiani są po całym świecie, dlatego staramy się wykorzystywać okazje, by się z Nimi spotykać. Tak też było 2 kwietnia, gdy grupa studentów, pracowników i osób życzliwych naszemu Uniwersytetowi wybrała się do Warszawy. Do lubelskiej grupy dołączyli ofiarodawcy TP KUL ze Stolicy. Pierwszym przystankiem na trasie pielgrzymki była archikatedra św. Jana Chrzciciela, tam towarzyszył nam rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski. Przy sarkofagu bł. kard. Stefana Wyszyńskiego polecaliśmy Panu Bogu sprawy Uczelni, modliliśmy się o pokój na Ukrainie i przedstawialiśmy prywatne intencje. Odwiedziliśmy również podziemia Archikatedry, gdzie spoczywają prochy znamienitych ludzi polskiej historii: wśród nich książęta mazowieccy z rodu Piastów, król Stanisław August Poniatowski, prezydenci Rzeczypospolitej Polskiej Gabriel Narutowicz i Ignacy Mościcki, generał Kazimierz Sosnkowski, wielki pisarz, laureat nagrody Nobla Henryk Sienkiewicz oraz muzyk i mąż stanu Ignacy Jan Paderewski; są grobowce arcybiskupów warszawskich.

 

Pielgrzymując w 17 rocznicę śmierci patrona KUL nie mogliśmy zapomnieć o miejscu, które związane jest ze św. Jana Pawła II – modliliśmy się przy krzyżu upamiętniającym Mszę św., którą Papież odprawił w 1979 r. na Placu Piłsudskiego (wtedy Zwycięstwa) w Warszawie.

 

Ostatnią stacją w naszym pielgrzymowaniu było nawiedzenie grobu bł. ks. Jerzego Popiełuszki, odwiedziliśmy także muzeum poświęcone ks. Jerzemu.

Na zakończenie grupa z Lublina oraz nasi Przyjaciele z Warszawy spotkali się na kawie i ciastku w gościnnych progach Domu Pielgrzyma.

Wszystkim uczestnikom spotkania bardzo dziękujemy!