Towarzystwo Przyjaciół KUL Z wizytą w Oddziałach
Aktualności

Z wizytą w Oddziałach

27 maja 2019

Przedstawiciele Biura Zarządu Głównego TP KUL są mile widziani wśród tych, którzy od lat wspierają Katolicki Uniwersytet Lubelski. Kolejny raz przekonali się o tym ks. dr Łukasz Mudrak i Katarzyna Kusy, którzy odwiedzili naszych przyjaciół w Łomży, Olsztynie i Ełku.

Pierwsze ze spotkań – z s. Łucją Kwietniewską w Łomży zgromadziło także absolwentów naszego Uniwersytetu. Wspólnie szukaliśmy nowych pól do wykorzystania ich potencjału i sposobów na promocję KUL w tej części Polski. Spotkanie dało też okazję do złożenia naszych podziękowań na ręce s. Łucji, która o TP KUL w Łomży troszczy się od 1975 roku i jak sama podkreśla „KUL jest dla mnie bardzo cenny – i tak pozostanie, a TP KUL niech istnieje i służy jako pomoc – bo tego bardzo potrzebujemy.”

W Olsztynie spotkanie z Oddziałem TP KUL zaczęliśmy od wspólnej mszy świętej – gdzie modliliśmy się za wszystkich jego członków, kolejna część wizyty upłynęła na rozmowach o historii, zaangażowaniu Oddziału i planach na przyszłość. Mimo opowieści o trudnościach z jakimi obecnie borykają się nasi Przyjaciele usłyszeliśmy wiele pięknych zdań, szczególnie jedno mocno zapadło nam w pamięć: „jesteśmy tu rodziną” – i rzeczywiście taki klimat panował podczas całego spotkania. O to wszystko od wielu lat troszczy się Prezes Tadeusz Glinka – chodząca skarbnica wiedzy o TP KUL, motor wielu inicjatyw i bardzo serdeczny człowiek.

Kolejne miasto w którym doświadczyliśmy wielkiej życzliwości to Ełk, tam Towarzystwo Przyjaciół KUL działa pod opieką ks. Zygmunta Sędziaka, jego wieloletnia działalność owocuje pięknym wsparciem dla naszej misji.

Każde z tych spotkań pozostawiło w nas niezatarty ślad, do Lublina wróciliśmy z wieloma pomysłami na przyszłość i pewnością, że możemy liczyć na naszych Przyjaciół.

Za wszystkie rozmowy i poświęcony czas bardzo dziękujemy!